Omvang kantoren, vergader- en gemeenschappelijke ruimtes
Opdrachtgever Gemeente Venlo
Adviesbureau Poeth Technisch Adviseurs
Aannemer Heijmans Bouw & Techniek
Installateur Heijmans Bouw & Techniek
Oplevering April 2024
Tevreden medewerkers
De Commissaris is een locatie van de gemeente Venlo, gevestigd aan het Monseigneur Nolensplein, midden in het centrum. Dit gebouw huisvest onder andere de afdeling Werk en Inkomen van de Sociale Dienst. Het gebouw is oorspronkelijk ontworpen met ventilatie door middel van natuurlijke toevoer via raamroosters en was berekend op een beperkt aantal personen per ruimte. Door de groei van het aantal personen per ruimte was de natuurlijke ventilatie niet meer voldoende, waardoor het binnenklimaat is verbeterd.
Type klimaatbeheersing
In de ruimtes van het gebouw is gekozen voor de decentrale klimaatunit ClimaRad Ventura V1X, voorzien van de Modbus module welke is aangesloten op een extern gebouwbeheersysteem (GBS). Deze WTW-unit ventileert direct via de gevel, waarbij schone buitenlucht wordt aangevoerd en vervuilde binnenlucht naar buiten wordt afgevoerd. Dankzij de ingebouwde warmtewisselaar wordt de aangevoerde lucht voorverwarmd met de warmte uit de afgevoerde lucht, wat ook resulteert tot een aanzienlijke energiebesparingen. De keuze voor ClimaRad werd gemaakt omdat men zoekende was naar een alternatief voor een centrale luchtbehandelingskast (LBK) vanwege onvoldoende hoogte in het plafond. Een decentrale klimaatoplossing bleek hier de beste optie.
Om de effectiviteit van de nieuwe klimaatoplossing te monitoren, zijn er CO₂-loggers geplaatst. Uit de metingen bleek dat de luchtkwaliteit nu voldoet aan de norm. Dankzij deze maatregelen is het binnenklimaat in het gebouw verbeterd, wat zorgt voor een betere gezondheid en een comfortabelere en productievere werkomgeving voor medewerkers.

Voordelen van ClimaRad Comfort
Deze ClimaRad Solution zorgt ervoor dat ventilatie rechtstreeks via de gevel plaatsvindt.
Hierdoor zijn complexe ventilatiekanalen overbodig. De ingebouwde sensoren van de ClimaRad WTW-toestellen meten automatisch op basis van CO₂, luchtvochtigheid en binnen- en buitentemperatuur. Het systeem weet op die manier hoeveel frisse lucht er toegevoerd en verwarmd moet worden.
In de zogenaamde natte ruimtes zorgt de ClimaRad Fan, ClimaRad MiniBox of ClimaRad MaxiBox voor een goede binnenluchtkwaliteit. Dit wordt automatisch aangestuurd op basis van de luchtvochtigheid en aanwezigheid van personen in de ruimte.
Goed om te weten over ClimaRad Comfort
- De verschillende producten van de ClimaRad Comfort Solution communiceren draadloos met elkaar.

Rick Mathijssen
Regiomanager Zuid